O mně

Jsem terapeut, integrativní kouč a herecký kouč. Nabízím formu pomoci, která respektuje vaši individualitu. Ve své dlouhodobé praxi se věnuji především vztahovým problémům − párové sezení, řešení neplodnosti, mohu vám také pomoci se seberozvojem v osobním a pracovním životě, osobním růstu, zvýšení sebehodnoty a sebejistoty, překonání překážek, ujasnění si žebříčku hodnot, hledání smyslu života, zvládáním dlouhodobého stresu a únavy.  Mým cílem je pomoci vám naplnit vaše sny a cíle ve všech oblastech vašeho života.

V poslední době pracuji jako herecký kouč s herci na různých televizních, divadelních projektech (seriály, divadelní představení a jiné projekty), nebo na individuálních sezeních.

Obrací se na mě v poslední době klienti, co mají zájem o psychologické služby hrazené pojišťovnou. Nejsem klinický psycholog (nemám atestaci z klinické psychologie), tudíž nenabízím psychologické služby a poradenství, nediagnostikuji, netestuji a nevypracovávám znalecké posudky. Moje služby nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou! 

Pokud váš problém přesahuje moje kompetence a odbornost, doporučím vám vhodného kolegu specialistu.

Pracuji se svojí autorskou metodou PSYCHOLOGIE ŠTĚSTÍ, která není vědeckou metodou, ale vychází ze všech mých znalostí a dovedností (jak z oblasti klinické, tak alternativní). Jedná se o prvky a techniky z jiných terapeutických směrů, přístupů (Dynamická psychoterapie, Gestalt, Hypnoterapie, Arteterapie aj.) dále NLP, Koučování, které jsou přetaveny a poskládány do vnitřně konzistentního rámce. Spojují více psychoterapeutických přístupů, kde teoretická integrace stojí na myšlence společných prvků, které jsou sdíleny různými směry. Jedná se o zvyšování vědomí, sebeosvobození, sociální osvobození, dramatická úleva, přehodnocení sebe a okolí, protipodmiňování, ovládání podnětů a další. Pracuji s emocemi, aktivní imaginací, vzorci z dětství, zrcadlením, a budu vás provázet tak, aby to vše vycházelo z Vaší individuality. Při koučování se řadím mezi integrativní kouče, kteří využívají více koučovacích přístupů (systematického, Eriksonovského, všímavého, manažerského a technik NLP). Styl určuji podle potřeb klienta a uzavřeného kontraktu.

Mé vysokoškolské vzdělání je humanitního směru – psychologie a v pozdější době jsem absolvovala další vysokou školu žurnalistického směru a sociální a mediální komunikaci. Svůj směr jsem si v rámci psychologie našla ve spojení s psychoterapií, tudíž jsem absolvovala psychoterapeutickou fakultu, psychoterapeutický výcvik, v současné době v oblasti psychoterapie získávám další zkušenosti. V oblasti koučování jsem  absolvovala  mezinárodní školu koučování, a další seberozvojové workshopy, včetně alternativních terapií. Stále se v této oblasti vzdělávám a další teoretické vzdělání v oblasti psychoterapie a koučování získám různými sebezkušenostními kurzy,  workshopy a výcviky. Vzdělávání v této oblasti je pro mne součást mé práce a vzhledem k tomu, kolik dalších psychoterapeutických směrů, technik mě v této oblasti zajímá, budu se ráda vzdělávat, až do konce svého života. Také každý můj klient je pro mě obrovskou inspirací.

Směr mé práce je nejen v rámci psychoterapie a koučování, ale dalším mým velkým koníčkem je práce v oblasti médií. Vydala jsem knihy (Deník koučky, Jak k nám tělo promlouvá, Manuály na šťastný život) a právě mám dopsanou čtvrtou knihu a rozepsaný román. Píšu scénáře pro rozhlas i televizi, napsala jsem divadelní hru a pracuji pro různé mediální společnosti, seriály, castingy. Daří se mi tak propojit mé dvě životní lásky: psychologii a žurnalistiku. Moje životní motto je “Můžu vše a nemusím nic”. Miluji svůj život, svoji rodinu, přátelé, moji práci, svobodu, divadla, smích, psaní, tanec a lidi. Každý den je pro mne zázrakem a těším se na všechny další dny, které mi přinesou obohacující zážitky a příležitosti jak růst.