Kdo jsem

Jsem psycholog, psychoterapeut a kouč, ale také jsem máma od dvou dětí, partnerka, dcera, kamarádka, kolegyně a především člověk, který má rád lidi, zvířata, přírodu, smích, radost a život. 

Pracuji jako terapeut, integrativní kouč a herecký kouč. Nabízím formu pomoci, která respektuje vaši individualitu. Ve své dlouhodobé praxi se věnuji především vztahům – vztahovým problémům − nabízím párové sezení, věnuji se dlouhodobě řešením poruchy plodnosti a to u párů, kteří řeší přírodní cestu, nebo i umělé oplodnění v rámci asistované reprodukce. V poslední době se aktivně věnuji seberozvoji a zvýšení sebehodnoty, Mohu vám pomoci se seberozvojem v osobním a pracovním životě, osobním růstu, zvýšení sebehodnoty a sebejistoty (práci na sebelásce), překonání překážek, ujasnění si žebříčku hodnot, hledání smyslu života, zvládáním dlouhodobého stresu a únavy.  Mým cílem je pomoci vám naplnit vaše sny a cíle ve všech oblastech vašeho života.

Pracuji také jako herecký kouč s herci na různých televizních, divadelních projektech (seriály, divadelní představení a jiné projekty), nebo na individuálních sezeních.

Nenabízím psychologické služby a poradenství, nediagnostikuji, netestuji a nevypracovávám znalecké posudky.

Spolupracuji s kolegy psychiatry, psychology, tudíž pokud váš problém přesahuje moje kompetence a odbornost, doporučím vám vhodného kolegu specialistu.

Při mých sezeních se setkáte s mojí autorskou metodou PSYCHOLOGIE ŠTĚSTÍ, která není vědeckou metodou, ale vychází ze všech mých znalostí a dovedností (jak z oblasti klinické, tak alternativní). Jedná se o prvky a techniky z jiných terapeutických směrů, přístupů (Dynamická psychoterapie, Gestalt, Hypnoterapie, Arteterapie aj.) dále NLP, Koučování, které jsou přetaveny a poskládány do vnitřně konzistentního rámce. Spojují více psychoterapeutických přístupů, kde teoretická integrace stojí na myšlence společných prvků, které jsou sdíleny různými směry. Jedná se o zvyšování vědomí, sebeosvobození, sociální osvobození, dramatická úleva, přehodnocení sebe a okolí, protipodmiňování, ovládání podnětů a další. Pracuji s emocemi, aktivní imaginací, vzorci z dětství, zrcadlením, hypnózou a budu vás provázet tak, aby to vše vycházelo z Vaší individuality. Při sezení zadávám (pokud o to je zájem) domácí cvičení a učím klienty různé techniky, jak zvládat životní situace. 

Při koučování se řadím mezi integrativní kouče, kteří využívají více koučovacích přístupů (systematického, Eriksonovského, všímavého, manažerského a technik NLP). Styl určuji podle potřeb klienta a uzavřeného kontraktu.

Mé vysokoškolské vzdělání je humanitního směru – psychologie a v pozdější době jsem absolvovala další vysokou školu sociální a mediální komunikaci a žurnalistiku. Svůj směr jsem si v rámci psychologie našla ve spojení s psychoterapií, tudíž jsem absolvovala psychoterapeutickou fakultu, psychoterapeutický výcvik, v současné době v oblasti psychoterapie získávám další zkušenosti v hypnoterapeutickém směru. V oblasti koučování jsem  absolvovala  mezinárodní školu koučování, a další seberozvojové workshopy, včetně alternativních terapií. Stále se v této oblasti vzdělávám a další sebezkušenostní vzdělání v oblasti psychoterapie a koučování získám různými sebezkušenostními výcviky,  workshopy a kurzy. Vzdělávání v této oblasti je pro mne součást mé práce a vzhledem k tomu, kolik dalších psychoterapeutických směrů, technik mě v této oblasti zajímá, budu se ráda vzdělávat, až do konce svého života. Také každý můj klient je pro mě obrovskou inspirací.

Směr mé práce je nejen v rámci psychoterapie a koučování, ale dalším mým velkým koníčkem je práce v oblasti médií. Vydala jsem knihy Deník koučky, Jak k nám tělo promlouvá, Manuály na šťastný život a právě mám dopsanou čtvrtou knihu a rozepsaný román. Píšu scénáře pro rozhlas i televizi, napsala jsem divadelní hru a pracuji pro různé mediální společnosti, seriály, castingy. Byla jsem součástí týmu expertů v pořadu Svatby na první pohled vysílaného na TV NOVA. Daří se mi tak propojit mé dvě životní lásky: psychologii a žurnalistiku. Moje životní motto je „Můžu vše a nemusím nic“. Miluji svůj život, svoji rodinu, přátelé, moji práci, svobodu, divadla, smích, sport, zvířata, přírodu, psaní, tanec a lidi. Každý den je pro mne zázrakem a těším se na všechny další dny, které mi přinesou obohacující zážitky a příležitosti jak růst.