Poradna pro odstranění problému s početím

Dlouhodobě  se ve své praxi setkávám s klientkami nebo páry, které řeší otázku neplodnosti či opakovaných potratů. Po nějakém čase jsem se tomuto tématu začala více věnovat, což přineslo skvělé výsledky zdravých narozených miminek a šťastných párů. Praxi řešení poruchy plodnosti praktikuji velice dlouhou dobu (desítky let) a každý příběh je individuální.

Smyslem mé poradny je odstranění všech možných psychologických překážek v možnosti naplnění snu o úspěšném rodičovství. Neplodnost a neúspěšné těhotenství značně zatěžuje psychiku nejen ženy, ale i jejího partnera. A to jak při přirozeném početí, tak u asistované reprodukce. Psychická pomoc a podpora je nedílnou součástí úspěšného otěhotnění. 

Touha mít dítě se někdy nemůže naplnit pouze díky velkému tlaku ohledně věku ženy a jiných aspektů, jindy je problém v životním příběhu obou partnerů a v neposlední řadě se může jednat i epigenetický kód skrytý v historii rodiny. Uvolníme také skryté a potlačené emoce spojené například s opakovanými potraty, které ženě velice zatěžují psychiku. A to vrácením se k sobě samé a uvolněním stresu a úzkosti. Můžeme pracovat prostřednictvím konzultací s jedním partnerem, nebo i v párovém terapii (párovém koučování). Tak, abychom navrátili do vztahu intimitu a vzájemnou důvěru a pomohli odstranit úzkost z prožitých traumat.

Ženy, které prožily opakovaný potrat v prvním trimestru, mohou dost často prožívat pocity smutku, beznaděje, ztráty, sebeobviňování a traumata ze ztráty někoho blízkého. Pro další těhotenství je důležité, jak se s tímto traumatem žena vyrovná.

Forma poradny

Probíhá prostřednictvím konzultací. Společně zmapujeme celý proces a možnosti, s kterými lze v psychice pracovat a to jak v minulosti, současnosti nebo budoucnosti. Společně určíme správnou cestu, jak tyto psychické překážky odstranit a nastavit tak psychiku na možnost bezproblémového početí. Překážky budeme odstraňovat pomocí různých psychoterapeutických a koučovacích metod.

Forma sezení a délka a intenzita sezení záleží na potřebách ženy, muže, nebo páru.

Jednou za měsíc pořádám společné skupinové sezení se ženami, které se nebojí sdílet svůj příběh s ostatními ženami a tím uvolnit další bloky. Pokud o skupinové sezení máte zájem, napište mi na email sarka.vavrova@seznam.cz a já vám zašlu aktuální termín. 

Cena skupinového sezení je 700 Kč/osoba a je na 100 minut.

Na osobní sezení se prosím přihlaste přes objednávku v nabídce.  Zvolte možnost jednorázové konzultace 50 minut, nebo konzultace Psychologie štěstí, kde je nabídka 100 minutové konzultace, koučink, pokud máte zájem o partnerské sezení najdete v nabídce i sezení pro dvojice, nebo partnerský koučink, případně i zlevněné balíčky. skupinové sezení.

V případě, že chcete řešit urgentně nabízím Intenzivní 30 denní koučink, který je velice progresivní.

Rozhovor se mnou na toto téma pro Moje Psychologie