Poradna pro odstranění problému s početím

Dlouhodobě  se ve své praxi setkávám s klientkami nebo páry, které řeší otázku neplodnosti či opakovaných potratů. Po nějakém čase jsem se tomuto tématu začala více věnovat, což přineslo skvělé výsledky zdravých narozených miminek a šťastných párů. Praxi řešení poruchy plodnosti praktikuji velice dlouhou dobu (desítky let) a každý příběh je individuální.

Smyslem mé poradny je odstranění všech možných psychologických překážek v možnosti naplnění snu o úspěšném rodičovství. Neplodnost a neúspěšné těhotenství značně zatěžuje psychiku nejen ženy, ale i jejího partnera. A to jak při přirozeném početí, tak u asistované reprodukce. Psychická pomoc a podpora je nedílnou součástí úspěšného otěhotnění. 

Touha mít dítě se někdy nemůže naplnit pouze díky velkému tlaku ohledně věku ženy a jiných aspektů, jindy je problém v životním příběhu obou partnerů a v neposlední řadě se může jednat i epigenetický kód skrytý v historii rodiny. Uvolníme také skryté a potlačené emoce spojené například s opakovanými potraty, které ženě velice zatěžují psychiku. A to vrácením se k sobě samé a uvolněním stresu a úzkosti. Můžeme pracovat prostřednictvím konzultací s jedním partnerem, nebo i v párovém terapii (párovém koučování). Tak, abychom navrátili do vztahu intimitu a vzájemnou důvěru a pomohli odstranit úzkost z prožitých traumat.

Ženy, které prožily opakovaný potrat v prvním trimestru, mohou dost často prožívat pocity smutku, beznaděje, ztráty, sebeobviňování a traumata ze ztráty někoho blízkého. Pro další těhotenství je důležité, jak se s tímto traumatem žena vyrovná.

Forma poradny

Probíhá prostřednictvím konzultací. Společně zmapujeme celý proces a možnosti, s kterými lze v psychice pracovat a to jak v minulosti, současnosti nebo budoucnosti. Společně určíme správnou cestu, jak tyto psychické překážky odstranit a nastavit tak psychiku na možnost bezproblémového početí. Překážky budeme odstraňovat pomocí různých psychoterapeutických a koučovacích metod.

Forma sezení a délka a intenzita sezení záleží na potřebách ženy, muže, nebo páru.

Na osobní sezení se prosím přihlaste přes objednávku v nabídce.  Zvolte možnost jednorázové konzultace 50 minut, nebo konzultace Psychologie štěstí, kde je nabídka 100 minutové konzultace, koučink, pokud máte zájem o partnerské sezení najdete v nabídce i sezení pro dvojice, nebo partnerský koučink, případně i zlevněné balíčky.

V případě, že chcete řešit urgentně nabízím Intenzivní 30 denní koučink, který je velice progresivní.

Rozhovor se mnou na toto téma pro Moje Psychologie

Ohlasy mých klientů

Jana Hammond

Anna Julie Slováčková

Petr Vladyka

Jirka Kysela

Jana Bernášková